середа, 25 березня 2015 р.

Чи можуть книги змінити життя?



Ми провели звичайне та інтерактивне опитування серед учнів 9-11 класів: чи може книга змінити життя? 
Результати були такими:


Олександр Романець: Я згоден із думкою, що книга здатна змінити життя людини, бо, книга – це досвід минулих поколінь, без якого не змогло прожити людство, адже давніми знаннями з фізики хімії, астрології скористалися вчені ХІХ століття, зробивши масу відкриттів, що стали в пригоді нам і сьогодні.

Богдан Кривошей :  На мою думку, книга збагачує наші почуття, виховує: читаючи твори, ми навчаємося на яскравих прикладах бути мужніми, самовідданими, знайомлячись із класикою світової літератури, хочемо стати справжніми людьми.

Даша Шеремет: Думаю, що найголовнішою книгою для всіх християн була і є Біблія, у якій укладено заповіді, за якими жило й живе не одне покоління. Відомо, що саме після її прочитання вбивці та грабіжники, переосмисливши своє життя, розкаювались та ставали на праведний шлях.

Про роль книги в житті людини йдеться і в романі П.Загребельного «Диво». Малий Ярослав ріс хворобливим, кульгав на одну ногу. Князь Володимир не брав його в походи, не навчав військовій справі. У хлопця була лише одна розрада:
читання книжок. Любов до книги, а згодом отримані знання зробили з Ярослава Мудрого найосвіченішу людину. Ставши князем, він дбав про розвиток освіти в Київській Русі, побудував Софію Київську, зібрав першу бібліотеку.

Генріх Шліман у дитинстві прочитав «Іліаду» Гомера та мріяв відкрити Трою. Сучасники його вважали, що троянська війна – це міф. Ніхто не вірив у існування Трої. Шліман багато працював: читав, співставляв, робив виписки. Ставши купцем, дістався Малої Азії, почав розкопки та врешті – решт … знайшов легендарну Трою.

Консультант:  Частково може, але в основному лише сприяє розвитку та вдосконаленню людини.
Людина, якій потрібно змінитись в кращу сторону, ніколи книжки в руки не візьме, а той, хто бере, то він по суті сам змінюється, а книга йому лиш допомагає.




D.M. Ну, всяке буває. Когось, може, якась книга змінила. Але частіше книги - це просто фрагменти життя; вони грають свою роль у формуванні психіки людини, але не так, щоб якась книга сама по собі вплинула кардинально.

Якщо наводити приклади про мене особисто, то, я думаю, найсуттєвішим впливом книги було те, що деякі фрагменти творів Д. Карнегі, які я почитував десь у років 17 чи 16, відіграли деяку роль у подальших корективах моєї психіки.
mxa Нічого книга не міняє і не може. Книга це лише інформація і не більше. Причому кожен сприйме цю інформацію по своєму, побачить зі свого боку. А той хто пише книгу, так той взагалі може думати при її написанні про щось інше, наприклад про гроші. 
Я думаю, що кожна людина за своэ життя прочитала хоч кілька книг. А навіщо, з якою метою ми їх читаємо? Для того, щоб просто зайняти вільний час, розважитися, помріяти? Чи для того, щоб дізнатися щось нове, навчитися чогось, розвинути свої здібності? Звичайно, і для тог, і для іншого. То, якщо книга здатна чогось навчити, можливо, вона може і чиєсь життя змінти?
Yuli4ka7 відповіла: Я вважаю, що може. Наприклад, математики, фізики, хіміки та й інші наукувці відкривають нові закони, спираючись на попередні. Не знаючи минулого, ми не здатні творити майбутнє. А досвід попередніх поколінь і міститься у книгах - неоціненних скарбах кожного нвроду. Звичайно, ми можемо передати свої знання при усному мовленні. Але, чи будемо ми певні, що ця інформація пеердаватиметься і наступним поколінням? Ні, вона може змінитися , втративши сенс, початковий зміст, або й просто забутися. А коли наші думки відображені на папері, то набагато більше шансів донести це нащадкам, а  тим більше, якщо це - книга, видана в багатьох екземплярах.
Гадаю, в сиву давнину книги почали створювати саме для того, щоб змінити життя людей, що прочитають їх, на краще. Візьмемо Біблію за приклад. На мою думку, кожен, хто прочитав хоч декілька сторінок із Книги Буття, чогось навчився, взяв якийсь урок для себе, щось змінив у собі, а отже, і в своєму житті. Відомі випадки, коли злочинці, прочитавши Біблію, кидали свої чорні справи і обирали вірний шлях.
Напевно, багато хто чув про книгу Аллена Карра "Легкий спосіб покинути палити". Думаю, численна кількість курців прочитала її. Довелося з нею ознайомитися і моєму дядечкові. І не беззрезультатно: після багатьох років куріння і кількох невдалих спроб покинути , цому все-таки вдалося позбутися цієї згубної звички. Але я переконана, що далеко не кожен після читання зміг розпрощатися з улюбленою сигаретою. Чому? Тому що книгу брав не з великим бажанням припинити псувати своє здоров'я, а просто так, для цікавості: "А раптом вийде?"
Отож, як свідчать приклади, книга змінила життя не однієї людини. 

Ми впевнені, книга здатна змінити життя. Головне: хотіти цього!

Немає коментарів:

Дописати коментар