понеділок, 30 березня 2015 р.

четвер, 26 березня 2015 р.

Про що пишуть сучасні письменники?


10


Сучасне українське літературне поле достатньо широке. Для того, щоб у деякій мірі з ним ознайомитися ми прочитали діалоги із відомими сучасними письменниками України, які провела Ірина Славінська у своїй книзі «33 герої укрліт».

середа, 25 березня 2015 р.

Чи потрібно читати?

Чи потрібно читати? А для чого це нам? Спочатку ми вирішили дізнатися, як читання впливає на розвиток людини, а, отже, й наш особистий розвиток. 

Довірилися фахівцям, які провели несподівані експерименти над читанням.

Вчені з Університету Атланти простежили за тим, як читання художньої літератури впливає на мозок людини.


Нас переконували, що книги тісно пов'язані з інтелектом 



       ТА,

Читання покращує не тільки інтелект, але й психо-фізичні показники, книжки, читання, розумовий розвиток, психічне здоров’ящо «Читання для розуму — те саме, що фізична вправа для тіла»

Ми дійшли висновку, що розум нікому не завадить, але фізична форма не менш потрібна. І як же ми були здивовані, коли дізналися, що для цього потрібно всього шість хвилин.  

Результат пошуку зображень за запитом "краса і  книга"     


І на останок, просто неймовірно, Як вірш вивів із Іловайського котла


У нас не залишилося сумнівів, чи потрібно читати. А у вас?


Що таке буккросинг і при чому тут хороші руки?


Результат пошуку зображень за запитом "Буккросинг"

   Буккросинг - новий популярний громадський рух
   Виявляється, вже існує ціла спільнота в соцмережі. 
 Буккросинг (англ. bookcrossing, іноді «книгооберт») - хобі та громадський рух, що діє за принципом соціальних мереж і близький до флеш-мобу.
Буккросинг - це процес звільнення книг. Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро), для того щоб інша, випадкова людина могла цю книгу знайти та прочитати; той, у свою чергу, повинен повторити процес. Стеження за «подорожжю» книги здійснюється через спеціальні сайти в Інтернеті.
Ідею буккросингу запропонував спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбекер в травні 2001 року. Для початку він залишив 20 книг з пояснювальними написами в холі свого готелю. Через півроку на його сайті було біля 300 активних користувачів, які «відпускали» книги і приводили нових учасників.
Поширення буккросингу
Найбільшу популярність буккросинг завоював у Італії. В італійському буккросингу, що називається по-італійськи PassaLibro, беруть участь навіть серйозні організації. Наприклад, влада Флоренції подарували руху 4000 книг, які були поширені по ринках міста й у будинку мерії.

Що таке буктрейлер?

Буктрейлер – сучасна форма реклами книги

Всі ми звикли до звичайного способу зацікавити книгою - книжкової виставки. Це коли книги красиво стоять на поличках. Але зараз з'являються все нові і нові форми роботи в бібліотеках. Спочатку це були віртуальні виставки, а тепер це буктрейлер. Що ж це таке?
З англійської book - це книга, trailer - тягач, причіп, призначений для перевезення вантажів. Дослівний переклад: тягнути книгу на причепі. А простіше кажучи, буктрейлер - це короткий

Чи можуть книги змінити життя?



Ми провели звичайне та інтерактивне опитування серед учнів 9-11 класів: чи може книга змінити життя? 
Результати були такими:


Олександр Романець: Я згоден із думкою, що книга здатна змінити життя людини, бо, книга – це досвід минулих поколінь, без якого не змогло прожити людство, адже давніми знаннями з фізики хімії, астрології скористалися вчені ХІХ століття, зробивши масу відкриттів, що стали в пригоді нам і сьогодні.

Богдан Кривошей :  На мою думку, книга збагачує наші почуття, виховує: читаючи твори, ми навчаємося на яскравих прикладах бути мужніми, самовідданими, знайомлячись із класикою світової літератури, хочемо стати справжніми людьми.

Даша Шеремет: Думаю, що найголовнішою книгою для всіх християн була і є Біблія, у якій укладено заповіді, за якими жило й живе не одне покоління. Відомо, що саме після її прочитання вбивці та грабіжники, переосмисливши своє життя, розкаювались та ставали на праведний шлях.

Про роль книги в житті людини йдеться і в романі П.Загребельного «Диво». Малий Ярослав ріс хворобливим, кульгав на одну ногу. Князь Володимир не брав його в походи, не навчав військовій справі. У хлопця була лише одна розрада:

Яка книга головна?

Нам запропонували взяти участь у проекті "Читають всі". Сказати чесно, читання - не зовсім для нас цікаво. Але все почалося ось із цього ролика.